Šviesiam fonui

Baudžiamoji privataus kaltinimo byla dėl įžeidimo

Šiandien Šiaulių apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir priėmė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje privataus kaltinimo byloje dėl įžeidimo, kurioje mūsų advokatų kontoros klientas buvo nukentėjusysis ir privatus kaltintojas. Be nuteistajam paskirtos bausmės, nuteistasis privalės atlyginti ir mūsų kontoros kliento patirtą neturtinę žalą.

Įprastiniu atveju tokia byla nebūtų labai įdomi ar reikšminga mūsų advokatų kontoros praktikoje, tačiau įdomios buvo pačios nusikalstamos veikos, nukreiptos prieš mūsų klientą, padarymo aplinkybės: ši nusikalstama veika buvo padaryta po teismo posėdžio civilinėje byloje, kurioje mūsų advokatų kontora atstovavo klientą civiliniame ginče dėl pakankamai didelės vertės turtinės prievolės vykdymo. Atsakovas toje byloje, greičiausiai, matydamas, kad bylos nagrinėjimas krypsta jam nepalankia linkme, po teismo posėdžio šioje byloje, bylą nagrinėjančiam teisėjui jau palikus salę, įvairiais necenzūriniais žodžiais iškeikė mūsų klientą dar teismo posėdžių salėje.

Mūsų advokatų kontora nusprendė reaguoti į šį atsakovo ekscesą ir neleisti mūsų kliento įžeidinėti. Kreipėmės su skundu privataus kaltinimo tvarka į Šiaulių apylinkės teismą dėl Baudžiamojo kodekso 155 str. 1 d. numatytos nusikalstamos veikos padarymo, t.y. įžeidimo. Šiaulių apylinkės teismas mūsų skundą tenkino, pripažino mūsų klientą įžeidusį asmenį kaltu, paskyrė jam bausmę ir priteisė mūsų kliento patirtą neturtinės žalos atlyginimą. Nuteistasis pateikė apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui, kurį išnagrinėjęs, Šiaulių apygardos teismas skundą atmetė ir paliko galioti mūsų klientui palankų Šiaulių apylinkės teismo nuosprendį.

Džiaugiamės, kad pavyko apginti mūsų kliento garbę ir orumą, tuo pačiu dar kartą įrodant, kad mūsų advokatų kontora savo klientų interesus gina ir gins visomis įmanomomis priemonėmis, tam pasitelkdama visus teisėtus būdus.

0 atsakymai

Komentuoti

Dalyvaukite diskusijoje.
Laukiame Jūsų komentaro!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite pasinaudoti šiais HTML atributais: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>