Šviesiam fonui

Šiandien Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė sprendimą dėl Snoro indėlio sertifikatų ir obligacijų

Advokatų kontora “Vanhara Law Firm” praneša, kad šiandien Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ESTT) paskelbė savo sprendimą dėl bankrutavusio banko AB bankas SNORAS indėlio sertifikatų ir obligacijų galimybių gauti indėlio draudimo išmoką už šiuos turėtus vertybinius popierius.

Visų pirma, ESTT pasisakė, kad Snoro indėlio sertifikatų turėtojams, jei būtų nustatyta, kad Snoro indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės, turi būti taikoma indėlių draudimo apsauga. Taigi, lieka ginčytinas klausimas, ar Snoro indėlio sertifikatai yra perleidžiamos finansinės priemonės. Šiuo aspektu pažymime, kad advokato Dominyko Vanharos kitose vedamose bylose dėl Snoro indėlio sertifikatų pats bankas Snoras buvo pateikęs procesinius bylos dokumentus, kuriuose nurodė, kad banko SNORAS išleisti indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės. Taigi, mūsų advokatų kontora turi paties indėlio sertifikatų emitento, t.y. banko SNORAS, pripažinimą, kad jo indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės. Šis įrodymas, be abejonės, bus naudojamas toliau ginant visų Snoro indėlio sertifikatų turėtojų, kuriuos atstovauja advokatų kontora “Vanhara Law Firm”, interesus, o šis įrodymas turėtų itin palengvinti Snoro indėlio sertifikatų turėtojų galimybes gauti indėlio draudimo išmoką už turėtus indėlio sertifikatus.

Visų antra, Snoro išleistų obligacijų klausimu, ESTT pasisakė, kad Lietuvos Respublika į savo nacionalinę teisę yra netinkamai perkėlusi direktyvos dėl investuotojų draudiminės apsaugos nuostatas, todėl ši direktyva turėtų Lietuvos teismuose tapti tiesioginio taikymo teisės aktu, kuriuo gali remtis Snoro obligacijų turėtojai ir reikalauti įsipareigojimų investuotojams apsaugos išmokos už turimas banko SNORAS obligacijas.

Taigi, ESTT sprendimas turėtų ženkliai palengvinti AB bankas SNORAS indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojų galimybes atgauti už šiuos vertybinius popierius sumokėtus pinigus.

Nei šis straipsnis, nei bet kuri atskira šio straipsnio dalis nėra ir negali būti laikoma ar traktuojama kaip teisinė konsultacija. Tinkama ir kvalifikuota teisinė konsultacija gali būti suteikiama tik tinkamai ir išsamiai įvertinus visas reikšmingas kiekvieno konkretaus atvejo faktines aplinkybes. Norėdami kreiptis dėl teisinės konsultacijos, susisiekite elektroniniu paštu info@vanhara.lt arba telefonu +37060419315.

0 atsakymai

Komentuoti

Dalyvaukite diskusijoje.
Laukiame Jūsų komentaro!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite pasinaudoti šiais HTML atributais: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>